Google prý vyvíjí tablet, který bude zobrazovat ve 3D

Americká společnost Google vyvíjí nový tablet s úhlopříčkou obrazovky sedm palců (17,8 centimetru), který bude schopen zobrazovat trojrozměrné obrázky. Prvních 4000 prototypů tabletu by měla firma vyrobit na počátku příštího měsíce. Píše o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje informované o plánech firmy.

Přístroj by měl mít také dvě zadní kamery, infračervené hloubkové senzory a pokročilý software, který dokáže přesně zachytit trojrozměrné obrazy objektů, uvádí WSJ. Podle zdroje má být tablet představen před výroční vývojářskou konferencí, která je naplánována na konec června.
 
Google již v únoru představil prototyp chytrého telefonu, který má podobné senzory a má vytvářet trojrozměrné mapy okolí uživatele.
 
Google se stejně jako další tradiční nehardwarové firmy, jako Amazon.com a Microsoft, snaží proniknout do oblasti mobilních přístrojů, protože spotřebitelé se stále častěji připojují k internetu na cestách. Ve firmě nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě WSJ vyjádřil, napsala agentura Reuters.
 
zdroj: ČTK