Harrison Ford se zranil při nehodě svého letadla v Kalifornii

Americký filmový herec Harrison Ford (72) se zranil při čtvrteční nehodě malého sportovního letadla, s kterým havaroval na golfovém hřišti v okolí Los Angeles. Oznámil to server TMZ, specializovaný na hollywoodské celebrity, jakož i potvrdily místní úřady. 

Podle serveru utrpěl herec četná tržná poranění hlavy. Na místě jej ošetřili dva lékaři, kteří si vyšli zahrát golf, a pak byl převezen do nemocnice ve Venice, na západě Los Angeles. 
    
Ford pilotoval malý letoun, který vypadal jako replika historického letounu, dvoumístné jednomotorové stíhačky. Herec je nadšeným pilotem letadel i vrtulníků, během své dráhy letce utrpěl řadu nehod. 
    
"Když jsme přijeli na místo, shledali jsme, že se malé letadlo rozbilo na golfovém hřišti Penmar, nedaleko letiště Santa Monica. Byl tu jediný letec, kterého jsme převezli do nemocnice," potvrdil agentuře AFP mluvčí hasičů Erik Scott, aniž by vyslovil jméno pacienta. 
    
Podle očitých svědků, citovaných místní televizí KTLA, musel být Ford vytažen z letadla, ale byl schopen chůze. Podle zdravotníků byl letec při vědomí a dýchal, zranění popsali jako mírné. 
    
Ford se proslavil hlavně rolí dobrodruha Indiany Jonese, hraje také v pokračování sci-fi ságy Hvězdné války. Příští rok si má v pokračování kultovního sci-fi filmu Blade Runner po více než 30 letech zopakovat roli policisty Ricka Deckarda.
 
zdroj: ČTK