Jarní festival vína Wine Tour navštíví Prahu již v úterý

Společnost Global Wines, která je největším distributorem a dovozcem vín pro Českou republiku, pořádá pro všechny milovníky kvalitního vína již tradiční putovní festival Wine Tour, který postupně proběhne v šesti městech po České republice. Již v úterý 7. června navštíví Wine Tour Prahu, kde proběhne od 14 do 20 hodin v Clarion Congress Hotel Prague, ve Vysočanech, ulice Freyova 33. Pestrou nabídkou jednotlivých vinařství z celého světa zde provedou zkušení sommeliéři a odborníci z Global Wines.  

„Degustace na festivalu Wine Tour proběhne tradičně při příležitosti představení katalogu vín pro následující sezónu 2016/2017. Festival tak nabízí jedinečnou příležitost se pobavit s odborníky o víně, získat informace o aktuálních trendech i možnost nákupu kvalitních a vyhlášených vín,“ říká Filip Jantač ze společnosti Global Wines, která festival pořádá.

„Ochutnávky budou tematicky zaměřeny na aktuální vinařské trendy a novinky z různých částí světa. Největší novinkou pro nadcházející rok je španělské vinařství Torres vyrábějící vína i proslulá brandy. Kromě novinek pak budou moci návštěvníci ochutnat také vína evropských i celosvětově známých a oblíbených vinařství jako jsou třeba vyhlášené italské Antinori, stále oblíbenější rakouská vína z vinařství Johann Topf a Domäne Wachau, portugalské Real Companha Velha, novozélandské Villa Maria či francouzské vinařství Domaines Barons de Rothschild, zde pak také vybraná vína tohoto prestižního vinařství z vinic z Nového světa. Kromě tichých vín budou v ochutnávce i španělské sekty typu Cava z vinařství Freixenet či pravé francouzské šampaňské Lanson a Pol Roger, ale i řada vybraných destilátů,“ dodává Filip Jantač. 

Vstupné na festival je 250 Kč. Cena vstupného bude návštěvníkům odečtena v případě objednávky provedené na ochutnávce nebo v následujících třech měsících prostřednictvím e-shopu global-wines.cz.