Jeleni a daňci z táborské ZOO letos „větří“ tuhou zimu

Budou letos Vánoce opět na blátě, nebo udeří tuhé mrazy a velká bílá peřina pokryje po celou zimu nejen české hory, ale i nížiny?   

Zatímco pro majitele českých lyžařských areálů a prodejce lyží jsou holé stráně noční můrou a jen doufají v pořádnou zimu, jeleni a daňci ze ZOO Tábor mají jasno již teď: větří, že letošní zima bude tuhá.

Na „pomoc“ si berou i tradiční pranostiky. Například rčení, že „je-li žaludů mnoho, bývá v zimě velmi studeno“, „když dlouho listí nespadne, tuhá zima se přikrade“ nebo „po pěkném podzimu následuje brzo tuhá zima“ poměrně přesně vystihují říjnové počasí. Listí začalo padat až v druhé polovině října, měsíc byl teplotně průměrný a během podzimu se v Česku hned několikrát o slovo přihlásilo babí léto s denními teplotami přes 20 stupňů. I kaštanů a žaludů, na kterých si naše zvířata tolik pochutnávají, se urodilo velké množství. Vše do sebe hezky zapadá – zima bude a bude tuhá. Ostatně už i srst našim přežvýkavcům houstne a chystá se na chladné počasí.

Pokud vám toto nestačilo a zajímá vás „podrobnější předpověď“, máme jednoduché řešení – přijďte si pro ni přímo za našimi zvířecími meteorology do táborské ZOO.