Letošní nejlepší provozovny v Praze 1

Každoroční anketní soutěž o nejlepší provozovny působící na území první městské části má i letošní vítěze. Provozovnou roku 2011 se v kategorii OBCHOD stala Drogerie Zlatnická, v kategorii SLUŽBA Mandl Hroznová a v kategorii RESTAURACE Lidová jídelna Těšnov. Rozhodli o tom obyvatelé Prahy 1, kteří vyplňovali anketní lístky, jež jim zaslala radnice.

„Mám radost, že úroveň provozoven v Praze 1 stoupá, a upřímně gratuluji letošním vítězům. Jejich práci dlouhodobě sleduji a musím zdůraznit, že ji opravdu dělají dobře,“ prohlásil 1. zástupce starosty Městské části Praha 1 Daniel Hodek a dodal: „To samozřejmě neznamená, že je naše spokojenost absolutní. To v žádném případě. Jak naše kontroly, tak diskuse s občany jasně ukazují, že je stále ještě hodně provozoven, které zaostávají.“

Obchodem roku se stala prodejna drogerie ve Zlatnické ulici. „Tato drogerie funguje už řadu desítek let a v Praze 1 je opravdovým pojmem,“ řekl Daniel Hodek. „Chodí k nám paní, jíž je okolo sta let, a ta naši drogerii pamatuje jako mladá dívka,“ doplnil Roman Kala z Drogerie Zlatnická.

„Mandl v Hroznové funguje už také dlouho a svoji velmi dobrou úroveň si zachoval i pod novým vedením,“ uvedl při předávání ocenění provozovatelce Margit Králové místostarosta Hodek. Ta vysvětlila, že provozovnu převzala po paní, která se odstěhovala mimo Prahu.

Lidová jídelna na Těšnově patří podle Daniela Hodka mezi ty typy podniků, které bohužel postupně mizejí, a to je škoda. A že by o ně byl zájem, dokládají i slova Radka Hejmy, jehož rodina má jídelnu v pronájmu už od roku 1989. Ten prozradil, že denně vydají stovky obědů. On sám převzal vedení po otci, jemuž jídelnu pro změnu předal strýc Radka Hejmy.

A co hlasující oceňovali na vítězných provozovnách? Ochotu a přístup personálu, kvalitní servis a nabídku či rozumné ceny.

Soutěž o provozovnu roku pořádá Městská část Praha 1 od roku 2007.

www.praha1.cz