LEXXUS reaguje otevřením specializovaného oddělení na boom výstavby nových rodinných domů

V posledních měsících znovu vzrůstá nabídka pozemků a nových projektů rodinných domů, kterými developeři reagují na zvýšenou poptávku zájemců. V reakci na to LEXXUS rozšířil své portfolio těchto nemovitostí a otevřel nové oddělení prodeje se zaměřením na pozemky pro rezidenční výstavbu a na rodinné domy v developerských projektech. Komplexní realitní servis bude obstarávat úzce specializovaný tým odborníků s více než 10letou znalostí rezidenčního trhu v Praze a okolí.   

V loňském roce pokračoval růst cen nemovitostí. Podle HB Indexu za třetí čtvrtletí loňského roku  se zvyšovaly ceny pozemků, bytů i rodinných domů. Tento faktor vyvolal spolu s nedostatkem bytové výstavby a s rekordně nízkými sazbami hypotečních úvěrů zvýšení poptávky, na nějž zareagovaly developerské společnosti posílením nabídky především řadových domů, většinou v energeticky úsporné kategorii B. „Sestavili jsme nový specializovaný tým makléřů, kteří mají bohaté zkušenosti s realitním trhem rodinných domů. Ten se vyznačuje určitými specifiky, a proto je nutné k němu přistupovat jinak než k trhu s byty. Pokud se klient obrátí na odborníka, který mu zajistí celkový poradenský, finanční a právní servis, získá ideální dům pro rodinné bydlení a navíc pro něj bude tato investice z dlouhodobého hlediska výhodná,“ konstatuje Denisa Višňovská, partner LEXXUS.

V současné době má realitní kancelář LEXXUS ve svém portfoliu širokou nabídku rodinných domů a pozemků. Ta se neustále rozšiřuje o další projekty v oblíbených pražských čtvrtích či lokalitách na hranici hlavního města, které zajistí svým majitelům příjemné bydlení a ze kterých si vybere i nejnáročnější klient. „Mezi naše nejaktuálnější projekty patří Rodinné domy Přezletice, Top´ Rezidence − Šárecké údolí, Beranka nebo Zahrady Roztoky, které již brzy uvedeme do prodeje. Jedná se převážně o nízkoenergetické stavby, které se vyznačují dobrou dopravní dostupností do centra Prahy a kompletní občanskou vybaveností. Na konci ledna bylo zkolaudováno osm rodinných domů v Praze 4 – Cholupicích s jednotnou dispozicí 5+kk a v nejbližších dnech proběhne kolaudace patnácti rodinných domů v Praze 9 – Vinoři. Oba projekty jsou umístěny v blízkosti krásných přírodních zákoutí pro aktivní odpočinek a relaxaci, Ctěnického háje a Modřanské rokle,“ popisuje Denisa Višňovská.

V souvislosti s otevřením nového oddělení bude realitní kancelář LEXXUS pořádat pro své klienty a potenciální kupující 9. dubna slavnostní sobotní brunch s programem pro celou rodinu, kde nebudou chybět animátoři pro děti hostů. Akce s podtitulem „Přivítejte jaro v novém domě“ je specializovaná výhradně na rodinné domy v developerských projektech po celé Praze. Profesionální tým makléřů zájemcům představí kompletní nabídku rodinných domů LEXXUS a kdo se rozhodne ke koupi, získá v rámci akce slevu ve výši minimálně 50 000 Kč.