Na sport i památky rozdělilo pražské zastupitelstvo 130 milionů

Pražští zastupitelé rozhodli o rozdělení zhruba 130 milionů v grantech a dotacích. Nejvíc peněz, asi 75 milionů, půjde na podporu sportu. Na opravy převážně církevních památek vyčlenili zastupitelé 51,4 milionu korun.

V oblasti sportu Praha přispěje na opravu sportovišť, sportovním klubům i handicapovaným sportovcům. Na opravu školního hřiště v Praze 4 dá 1,5 milionu, dva miliony bude stát rekonstrukce sportovního areálu u základní školy v Praze 8, milion investuje město do víceúčelového hřiště u základní a mateřské školy v Praze 12. Naopak třeba městská část Petrovice, která žádala na opravu sportoviště 4,2 milionu korun, nedostane od města žádný příspěvek. Téměř 50 milionů v částkách do 200.000 korun schválila rada města už v úterý.

Granty v oblasti památkové péče podle radního Václava Novotného (TOP 09) směřují především na opravy církevních památek. Na opravu věží kostela sv. Antonína v Holešovicích půjde 3,1 milionu korun, čtyři miliony dostanou benediktýni na opravu kostela na Břevnově, pět milionů půjde na rekonstrukci premonstrátské kanonie na Strahovském náměstí.
 
Akce týkající se národnostních menšin město podpoří 3,3 miliony korun, z toho milion korun poputuje na organizaci letošního ročníku romského festivalu Khamoro, 400.000 korun na folklorní festival Praha srdce národů.
 
Zastupitelé rovněž rozhodli o přidělení partnerství v oblasti sportu. Tenisovému klubu Sparta přidělili 500.000 korun na mezinárodní tenisový turnaj žen. Rada už v úterý schválila na jiné sportovní akce částku ve výši přes čtyři miliony.
 
zdroj: ČTK