Novým generálním ředitelem společnosti Pivovary Staropramen se počátkem dubna stane Petr Kovařík.

K důležité změně dojde počátkem dubna ve vedení společnosti Pivovary Staropramen, dlouhodobě druhého největšího výrobce piva v Česku a jednoho z největších českých exportérů piva.  

Po osmi letech působení Zbyňka Kováře (42) na pozici generálního ředitele jej počátkem dubna vystřídá Petr Kovařík (45). Zkušený manažer s více než dvacetiletou praxí v pivovarnictví, který se do Česka vrací po téměř pětiletém úspěšném řízení sesterské společnosti Borsodi Sorgyar v Maďarsku, která je stejně jako Pivovary Staropramen členem společnosti Molson Coors. Ta patří mezi největší pivovarnické společnosti světa.

Petr Kovařík ve své nové roli generálního ředitele společnosti Pivovary Staropramen naváže na předchozích 16 let, které v této firmě před odchodem do Maďarska strávil na manažerských či ředitelských postech v odděleních výroby, logistiky, obchodu a trade marketingu. 

Vrchní sládek pivovaru Ostravar i pivovaru Braník
Petr Kovařík do pivovaru Staropramen nastoupil v roce 1994 po studiu na Vysoké škole chemicko-technologické a brzy se vypracoval na manažerské pozice ve výrobě smíchovského pivovaru. Pro získání zkušeností s celkovým řízením pivovaru v roce 2000 odešel na severní Moravu a stal se v pořadí 13. vrchním sládkem pivovaru Ostravar. Po dvou letech se vrátil zpět do Prahy jako vrchní sládek pivovaru Braník. 

Ředitel logistiky, obchodu a trade marketingu
Svou výrobní zkušenost Petr Kovařík později rozšířil také o řízení oddělení logistiky z pozice ředitele. V roce 2005 pak zahájil své šestileté období působení na postu ředitele obchodu. A to obou prodejních kanálů: gastronomie (on-trade) i maloobchodu (off-trade). Navíc v kombinaci s řízením trade marketingu. K pětileté obchodní zkušenosti z Česka si v roce 2010 přidává také řízení obchodu na Slovensku.  

Mezinárodní zkušenost na pozici generálního ředitele
V roce 2011 Petr Kovařík odchází z České republiky sbírat mezinárodní zkušenosti do sesterské společnosti Borsodi Sorgyar v Maďarsku. Zde začíná nejprve na pozici ředitele oddělení pro klíčové zákazníky. V roce 2012 se pak stává generálním ředitelem této společnosti.

V průběhu své pracovní kariéry si své odborné znalosti rozšířil při studiu na Graduate at Sheffield Hallam University, Prague, kde získal titul MBA. Petr Kovařík je ženatý a je otcem dvou synů.