Pánský klub pro starší pány

Středisko sociálních služeb Praha 1 nabízí starším spoluobčanům další službu. Tentokrát se jedná o „Pánský klub“, který mohou navštěvovat senioři každé úterý od 14 hodin. Klub se bude scházet ve 2. patře Bytového domu s pečovatelskou službou v Benediktské ulici.

„Pánové ale rozhodně nemusejí být jen z našich domů s pečovatelskou službou,“ vysvětlila hned na úvod Tereza Nosková, která má ve Středisku sociálních služeb Praha 1 na starost aktivizační služby.

A její slova potvrdilo i první setkání klubu toto úterý. U šálku kávy, sklenky vína a vynikajících koláčků se sešli jak dávní přátelé či sousedé, tak i ti, kteří se s ostatními viděli poprvé. Vedle občerstvení na ně na stolech čekaly šachy, domino nebo třeba „hra pro zvídavé Čechy – Česko: otázky a odpovědi“.

„Nechceme ale na pány tlačit. O programu si budou rozhodovat sami,“ řekla ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová, která to také přítomným mužům jasně pověděla: „Program bude čistě na vás. Nechceme vám nic nakazovat.“

„To je dobře, to už máme doma,“ zazněla pohotová pánská odpověď.

„Čekáme od vás nápady a náměty. Pokud budete chtít dokoupit nějaké hry nebo si udělat výlet, rádi to zařídíme. Hlavní je, abyste se tady cítili dobře,“ dodala paní ředitelka.

„Chtěli jsme v první řadě poskytnout našim pánům místo, prostor a čas,“ doplnila ji Tereza Nosková s tím, že v danou dobu bude společenská místnost v Benediktské pro ženy uzavřena. Dokonce prý uvažují, jestli stávající (a velmi dobrou) ženskou obsluhu nenahradí v úterý pánská.

„Je to další z velmi zajímavých a přínosných aktivit Střediska sociálních služeb Praha 1, které se snaží našim seniorů zpestřit jejich ne vždy jednoduchý život v centru metropole,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a slíbil, že se brzy na nějaký Pánský klub dostaví, aby si s pány popovídal.

www.praha1.cz