Prahy 6 rozveze do škol, domů pro seniory a LDN balenou vodu

Radnice Prahy 6 bude do škol, domů pro seniory a léčeben dlouhodobě nemocných vozit balenou vodu. Novinářům to dnes řekl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Důvodem je kontaminace pitné vody bakteriemi v Dejvicích a Bubenči. Vodu z vodovodní sítě nebude možné pít nejméně do středy, jsou potřeba její testy. Bez pitné vody je asi 32.000 lidí. Voda obsahuje vyšší koncentrace koliformní bakterie. 

Na radnici Prahy 6 se dnes dvakrát sešel krizový štáb. Rozhodl, že balenou vodu bude do svých školských a sociálních zařízení vozit po dobu kalamity. "V terénu jsou pracovníci i mikrobus, který rozváží vodu. Situaci monitorujeme a zatím zvládáme," řekl Kolář. Rovněž radnice vydala pokyn, aby školy vodu nepoužívaly ani na mytí nádobí a kuchyně mají připravovat stravu tak, aby se vyhnuly použití vody z kohoutků. 
    
Podle starosty hygienici rovněž doporučili, aby provozovatelé restaurací v postižené oblasti zavřeli své provozovny. Nařídit jim to ale městská část nemůže. Do terénu proto vyrazí strážníci, kteří majitele restaurací o zavření požádají. 
 
zdroj: ČTK