Při honičce s policií zemřel motorkář

Pražští policisté v noci na včerejšek pronásledovali sedmačtyřicetiletého motorkáře, kterého chtěli zkontrolovat, muž jim ale ujížděl. Honička skončila v Praze 9, kde motorkář ve velké rychlosti narazil do osobního auta, přelétl přes něj a po dopadu zemřel. Policisté muže do příjezdu záchranné služby resuscitovali, lékař ale posléze konstatoval smrt, řekl ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan.  

Policisté viděli muže odjíždět po 23:00 od restaurace v Ďáblické ulici a chtěli zkontrolovat, zda neřídí pod vlivem alkoholu. Na znamení k zastavení sice řidič zpomalil, poté ale přidal na rychlosti a začal hlídce ujíždět. Podle odhadu policistů jel rychlostí přes 150 kilometrů v hodině, uvedl mluvčí a doplnil, že v této rychlosti motorkář narazil do osobního auta na křižovatce Vysočanské a Lovosické ulice. Náraz ho vymrštil přes auto, přičemž mu spadla i přilba.

Policisté, kteří jeli zhruba 50 metrů za motorkářem, muži ihned poskytli první pomoc. Muž a žena z osobního auta vyvázli z nehody bez zranění, doplnil mluvčí.
 
zdroj: ČTK