Pro svatby na 11. 11. 2011 mají radnice plno

Už jen pro několik vdavkuchtivých párů mají místo pražské radnice na magické datum 11. 11. 2011. Jednotlivé radnice ale nepovažují tento den za mimořádný, alespoň co do počtu plánovaných sňatků.

Pomyslná jednička mezi oficiálními oddacími místy hlásí plně obsazeno. Na pražské Staroměstské radnici se 11. listopadu chce vzít 20 párů. Stejně jako je tomu po většinu roku, jedná se o páry cizinců.

Jakékoli zájemce o svatbu odmítne také radnice Prahy 3. "Máme skutečně plno, další žádosti nepřijímáme," sdělila vedoucí odboru matriky Marie Soukupová.

S nepořízenou odejdou páry rovněž z matriky čtvrté městské části. "Evidujeme 12 obsazených termínů na 11. 11. 2011, což je naplněná kapacita. Některé jsou sice nezávazné, ale když někdo zavolá, už mu nemůžeme žádný časový termín v tento den nabídnout," uvedla matrikářka Hana Ondráčková.

Lidé patrně neuspějí se zamluvením termínu ani v Praze 5. Tamní matrika registruje čtyři zamluvené svatby na pátek 11. listopadu a další dvě rezervace. "A šest svateb je strop," poznamenala Jana Manychová, vedoucí oddělení matrik, matrika manželství, vítání dětí.

Naopak ještě tři volné termíny na 11. 11. má k dispozici radnice sedmého obvodu. Vedoucí oddělení matriky Alena Tafatová řekla, že radnice může uspořádat v tento den celkem sedm svateb. Zájemci by prý ale neměli váhat s rezervací s ohledem na blížící se termín a časovou náročnost vyřízení všech administrativních náležitostí.

Přestože termín 11. 11. 2011 je pokládaný za magické datum, kterého využije řada párů ke svatbě, čísla nic takového nenaznačují. Oslovené pražské radnice nehlásí, že by se v souvislosti s tímto dnem výrazně zvýšil zájem o vstup do manželství, než je tomu v jiné dny.

http://praha1.regiony24.cz