Tichá kavárna představí tvorbu neslyšící umělkyně Galiny Ingulové

S příchodem babího léta si Tichá kavárna, první pražská kavárna s neslyšící obsluhou, připravila pro svémilé návštěvníky pestrý kulturní program. Poslední zářijové pondělí bude patřit neslyšící ukrajinské umělkyni, paní Galině Ingulové. Umělecký styl této výtvarnice definovaný obrazy zářícími výraznými barvami, geometrickými tvary a zvláštní romantickou zasněnou atmosférou na pár týdnů rozveselí prostor Tiché kavárny.

Galina Ingulová si ve svých obrazech dokonce sama vytvořila vlastní svět – Planeta Ingula, na kterou odkazuje ve svých jednotlivých dílech – např. Osamělá plachetnice, Letní kavárna na planetě Ingula atd. Galina se malbě začala profesionálně věnovat v roce 2003., inspiraci čerpala také u svého učitele, renomovaného umělce Konstantina Kosarevskogo. Umělkyně nebude vystavovat v České republice poprvé, naposledy si mohli její tvorbu zájemci prohlédnout v prosinci minulého roku. Záštitu nad akcí převzala paní místostarostka Prahy 8, Mgr. Vladimíra Ludková.

Vernisáž, která se uskuteční 24. září od 19 hodin v Tiché kavárně na Burešově ulici na Praze 8-Ládví., uvede následnou prodejní přehlídku obrazů Galiny Ingulové. Přijďte si udělat radost a vyberte si nový umělecký přírůstek do vašeho domova.