V kufříku, který nechal lupič v bance v centru Prahy, byla bomba

V kufříku, který muž po neúspěšném pokusu o loupež zanechal v bance na Václavském náměstí v Praze, byl podle policie nástražný výbušný systém. Uvedla to mluvčí pražské policie Hana Jeřábková. Podle pyrotechniků byla bomba funkční. Po pachateli policie pátrá.

Policisté oznámení o přepadení banky dostali krátce po 13:00. "Do jednoho z bankovních domů na Václavském náměstí přišel muž s koženým kufrem. Bankovní úřednici položil kufr na stůl a sdělil jí, že požaduje vydání větší finanční hotovosti a že v kufru má výbušninu," uvedla mluvčí. Úřednice prý lupiči řekla, že tolik peněz u sebe nemá, muž pak odešel.
 
Na místě ale nechal podezřelý kufr. Na místo přijela více než desítka policejních vozů, hasiči, pyrotechnici a psovodi. Kvůli prověřování kufříku policisté uzavřeli přilehlou Vodičkovu a Jindřišskou ulici, kterou nejezdily auta i tramvaje. Nešlo ani nastoupit do stanice metra Můstek a vlaky touto stanicí na trase A jen projížděly. Při odvozu podezřelého kufříku kolem 14:30 pak policisté uzavřeli pro pěší i auta část Václavského náměstí k pasáži Rokoko.
 
"Krátce po 15:00 byl provoz ve všech ulicích a na náměstí obnoven," řekla mluvčí. Pachatele policisté hladají, podle Jeřábkové mimo jiné vyhodnocují kamerové záznamy a prohledávali a zjišťovali stopy v bance.
 
zdroj: ČTK