Ve zlínské nemocnici přibyla parkovací místa, dlouhodobě chybějí

Ve zlínské krajské nemocnici přibylo 53 parkovacích míst. ČTK to dnes řekla mluvčí nemocnice Karla Havlíková. Nedostatek míst pro automobily přitom nemocnici i pacienty trápí dlouhodobě. 

"Vjezd do nemocnice je sice omezen, ale i tak scházejí místa na zaparkování. Nutné bylo zajistit parkování u nové lékárny, které je vyhrazeno pro její klienty, kde vzniklo 18 míst. Dosud museli řidiči parkovat před areálem," uvedl ředitel nemocnice Pavel Calábek. 
    
Problém se zaparkováním měli podle mluvčí hlavně imobilní pacienti, ale i řidiči sanitek, také v prostoru u hematologicko-transfuzního oddělení naproti budovy 21. "Tady se podařilo vybudovat šest míst pro sanity a 29 pro ostatní řidiče," podotkla Havlíková. 
    
Stavební práce začaly před dvěma měsíci, nová parkovací místa jsou k dispozici ode dneška. Investice si vyžádala 6,6 milionu korun. 
    
Nemocnice upravila také další prostory v areálu, na pěší zóně u 21. pavilonu vznikl prostor pro lavičky, kde si mohou pacienti i návštěvníci odpočinout. "Záhony u parkoviště budou v nejbližší době osázeny okrasnými rostlinami a keři," poznamenal ředitel. Současně s oběma parkovišti byl podél cesty od hlavní vrátnice k pavilonu 21 vybudován nový chodník. 
    
Za vjezd do areálu nemocnice se platí, zdarma je pouze prvních 30 minut pro vyložení nebo naložení pacienta. Za každých dalších započatých 30 minut se platí 20 korun. K dispozici je také parkovací dům, který je však na okraji areálu, veřejnost tam má k dispozici 126 míst. 
    
Problémy s parkováním donedávna trápily také Uherskohradišťskou nemocnici, společně s novým Centrálním pavilonem tam však loni přibylo nové parkoviště s asi stovkou míst.
 
zdroj: ČTK