Začínají Srdíčkové dny, přispět na postižené děti lze do pátku

V Česku dnes začínají Srdíčkové dny. Celostátní sbírku na pomoc těžce postiženým dětem pořádá už popatnácté sdružení Život dětem. Zájemci si budou moci až do pátku od dobrovolníků v ulicích pořídit za 30 korun magnety a za 35 korun přívěsek ke klíčům či reflexní přívěsek. Výtěžek pořadatelé použijí ve prospěch vážně nemocných dětí, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.

Drobné předměty s motivem usměvavého slunce budou nabízet studenti středních škol a učilišť z celé republiky. Ti budou označeni visačkou se jménem prodávajícího a názvem školy, dále budou mít sbírkové povolení a kasičku s logem sdružení.
 
Sdružení Život dětem pořádá Srdíčkové dny od roku 2000 a na pomoc postiženým dětem dosud rozdělilo 139,7 milionu korun. Přístroje a zdravotnickou techniku dostávají například dětská oddělení nemocnic a potřebné pomůcky získaly stovky dětí s handicapem.
 
Na pomoc vážně postiženým dětem je možné přispět i dárcovskou textovou zprávou na číslo 87777 ve tvaru DMS ZIVOTDETEM. Nově lze přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku, a to zadáním textové zprávy ve tvaru DMS ROK ZIVOTDETEM. Odesílatele bude jedna SMS stát 30 korun, sdružení z toho dostane 28,50 Kč.
 
zdroj: ČTK