Zloději připravili řidiče vozu o více než 110.000 korun

O více než 110.000 korun připravil neznámý zloděj, případně skupina zlodějů řidiče vozu, když loni v září nakládal zboží v areálu firmy na ulici Bečovská v Praze.

Z vozu pachatelé ukradli peněženku s penězi v hotovosti a kartou, z níž pak vybírali peníze. Kamera bankomatu zachytila muže a ženu a policie nyní prosí veřejnost o pomoc při pátrání po těchto podezřelých. Na policejním webu to včera uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Zloděj či zloději využili toho, že řidič nechal při nakládce peněženku na předním sedadle auta. "Pachatel odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební a úvěrovou kartou a účtenky v celkové hodnotě 56.000 korun. Během hodiny po krádeži neznámý muž a žena vybrali na odcizenou kartu z bankomatu v Říčanech částky 19.000 a 25.000 korun. Kartu také použili k platbě na benzínové čerpací stanici v Tehovci," sdělila policejní mluvčí.

Informace k muži a ženě, které zachytila kamera, mohou lidé oznámit na lince 158. Za krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku hrozí až pět let vězení.

zdroj: ČTK