Právě se nacházíte:

Zveme do kina Světozor

11. 11 2011 | Programu prvního týdne vévodí další ročník queer festivalu Mezipatra, jehož tématem je cestování časem. Festival se ve Světozoru zabydlí ve dnech 11. až 16. listopadu, lístky jsou k dostání na pokladně kina.

Ve čtvrtek 17. listopadu bychom rádi upozornili na projekci dokumentárního snímku K. Ch., který vypráví životní příběh bývalé politické vězeňkyně Karly Charvátové. Po projekci proběhne debata s hlavní hrdinkou snímku.

Uvedeme i několik filmových novinek – především se toto upozornění týká norského thrilleru Lovci hlav, jehož knižní předlohu napsal populární a úspěšný autor detektivek Jo Nesbø.
 
Vedle milovníků napětí si na své přijdou i příznivci současného českého dokumentu, neboť uvedeme hned tři dokumenty, které byly v sekci Česká radost představeny během právě skončeného festivalu v Jihlavě: jedná se o filmy Pod sluncem tma (vítěz MFDF Jihlava, režie Martin Mareček), EM a ON (r. Vladimír Michálek) a Venku (r. Veronika Sobková).
 
Navíc uvedeme i dokument Trafačka (r. S. Dlouhý, R. Vávra), v němž jeho autoři zaznamenali vývoj známého pražského alternativního uměleckého centra.
 
Víkend 19.–20.11. bude ve znamení přímých přenosů. Nejprve se v sobotu 19. listopadu podíváme do Metropolitní opery v New Yorku prostřednictvím představení Philipa Glasse Satyagraha. Následující den, v neděli 20. listopadu, se přeneseme do Bolšoj baletu v Moskvě na představení Spící krasavice.
 
Dokumentární pondělí uvede v pondělí 14. listopadu dokument Rozbouřená obloha a v pondělí 21. listopadu dokument Film jak Brno.
 
 
.

Speciály

Námi vytvořené webové stránky a eshopy... Váš partner BusinessMC

Námi vytvořené webové stránky a eshopy... Váš partner BusinessMC

Námi vytvořené webové stránky a eshopy... Váš partner BusinessMC

Námi vytvořené webové stránky a eshopy... Grand Auto a Moto