Právě se nacházíte:

Zveme do kina Světozor

Programu prvního týdne vévodí další ročník queer festivalu Mezipatra, jehož tématem je cestování časem. Festival se ve Světozoru zabydlí ve dnech 11. až 16. listopadu, lístky jsou k dostání na pokladně kina.

Ve čtvrtek 17. listopadu bychom rádi upozornili na projekci dokumentárního snímku K. Ch., který vypráví životní příběh bývalé politické vězeňkyně Karly Charvátové. Po projekci proběhne debata s hlavní hrdinkou snímku.

Uvedeme i několik filmových novinek – především se toto upozornění týká norského thrilleru Lovci hlav, jehož knižní předlohu napsal populární a úspěšný autor detektivek Jo Nesbø.
 
Vedle milovníků napětí si na své přijdou i příznivci současného českého dokumentu, neboť uvedeme hned tři dokumenty, které byly v sekci Česká radost představeny během právě skončeného festivalu v Jihlavě: jedná se o filmy Pod sluncem tma (vítěz MFDF Jihlava, režie Martin Mareček), EM a ON (r. Vladimír Michálek) a Venku (r. Veronika Sobková).
 
Navíc uvedeme i dokument Trafačka (r. S. Dlouhý, R. Vávra), v němž jeho autoři zaznamenali vývoj známého pražského alternativního uměleckého centra.
 
Víkend 19.–20.11. bude ve znamení přímých přenosů. Nejprve se v sobotu 19. listopadu podíváme do Metropolitní opery v New Yorku prostřednictvím představení Philipa Glasse Satyagraha. Následující den, v neděli 20. listopadu, se přeneseme do Bolšoj baletu v Moskvě na představení Spící krasavice.
 
Dokumentární pondělí uvede v pondělí 14. listopadu dokument Rozbouřená obloha a v pondělí 21. listopadu dokument Film jak Brno.