ČT i Nova chystají na sobotu speciální povolební vysílání

Česká televize i Nova chystají na sobotu speciální povolební vysílání. Obě televize také nabídnou rozhovor s vítězem prezidentské volby. Televize o tom informovaly v tiskové zprávě. Volební místnosti se v sobotu, po druhém kole prezidentské volby, uzavřou ve 14:00. 

Televize Nova v souvislosti s prezidentkou volbou odvysílá sobotní Televizní noviny poprvé v exteriéru. Moderátoři Lucie Borhyová a Rey Koranteng zasednou v sobotu večer ke zprávařskému stolu na pražském Palachově náměstí. 

Prezentace výsledků prezidentské volby se uskuteční prostřednictvím virtuálních grafů v takzvaném imerzivním digitálním prostředí. "Pro živé vysílání zpravodajské relace u nás zatím tato technologie v externím prostředí využita nebyla," uvedla mluvčí Novy Marie Fianová. V případě špatného počasí se ale vysílání zpravodajské relace přesune do studia. V zahraničí byly podobné interaktivní grafické scény součástí volebních speciálů například ve vysílání americké Fox News nebo CNN. Speciální Televizní noviny na Nově v sobotu nabídnou také rozhovor s vítězem prezidentské volby. 
    
Česká televize v sobotu uzavře volební vysílání odpoledním volebním studiem na ČT24 a pořadem Události. Ve 20:00 odvysílá velký televizní rozhovor s novým prezidentem. Rozhovor, který povede Václav Moravec, bude Česká televize vysílat souběžně na ČT1 i ČT24. 
 
zdroj: ČTK