Na web a účty Schwarzenberga na sociálních sítích útočí hackeři

Praha - Volební tým Karla Schwarzenberga zaznamenal řadu pokusů o napadení profilů na sociálních sítích i webových stránkách prezidentského kandidáta. Soustavně odráží útoky hackerů. Informuje o tom Schwarzenbergův volební web. Schwarzenbergův protivník Miloš Zeman i celý jeho volební výbor se od takových akcí distancují, řekla ČTK mluvčí Zemanova štábu Hana Burianová.

 

Několika členům týmu Schwarzenberga byl smazán facebookový profil. Falešné profily se opakovaně vydávají za členy týmu a snaží získat přístupová hesla ke stránkám. Web dále upozornil, na falešné profily, které stránky spamují. "Žádné protiakce náš tým nevytváří, a nás osobně se to naprosto dotýká, pokud nás s tím kdokoli spojuje," uvedla Burianová.
Volební tým příznivce Schwarzenberga vyzval, aby věnovali zvýšenou pozornost zabezpečení svých profilů na sociální síti facebook i síti twitter. Doporučil, aby posílili zabezpečení svých webových stránek, kde Schwarzenberga podporují.
První kolo prezidentských voleb vyhrál Zeman s 24,21 procenta hlasů, druhému Schwarzenbergovi dalo hlas 23,40 procenta voličů. Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční 25. a 26. ledna.
Autor: ČTK
www.ctk.cz