Schwarzenberg sdružuje, nerozděluje, vyzvali jeho příznivci

Karel Schwarzenberg je osobnost, která by jako hlava státu občany sdružovala, nikoliv rozdělovala. V další výzvě za jeho zvolení to dnes uvedly dvě desítky veřejně známých podporovatelů. Mezi autory akce na Schwarzenbergovu podporu jsou mimo jiné sociolog Ivan Gabal, hudebník Michael Kocáb či někdejší politici Jan Ruml a Fedor Gál. 

Před prvním kolem prezidentské volby se asi 130 osobností podepsalo pod dokument Výzva tříkrálová za zvolení Schwarzenberga. Nynější akci její organizátoři označili za "druhou výzvu tříkrálovou" na podporu jejich favorita. Dnes začne fungovat také telefonické centrum Schwarzenbergova týmu. Jeho příznivci z řad známých osobností z něj budou telefonovat voličům a přesvědčovat je, aby do čela státu volili předsedu TOP 09. 

Schwarzenberga podpořili mimo jiné režisér Miloš Forman, herec Jan Tříska, herec a sceárista Zdeněk Svěrák, hudebníci David Koller, Ondřej Soukup nebo Michal Pavlíček, olympionička Věra Čáslavská, dirigent Libor Pešek, biskup Václav Malý, diplomat Martin Palouš a další. Míní, že je mezi uchazeči o Hrad jediným pokračovatelem někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla. 
    
Ve druhém kole první přímé volby prezidenta se koncem týdne střetnou ministr zahraničí a předseda vládní TOP 09 Schwarzenberg s bývalým premiérem a někdejším šéfem sociální demokracie Milošem Zemanem. 
 
zdroj: ČTK