Zeman zvítězí v Ústeckém kraji i ve 2. kole prezidentské volby

Druhé kolo přímých prezidentských voleb ovládne v Ústeckém kraji opět Miloš Zeman. Druhý Karel Schwarzenberg za ní zaostává o více než 20 procent. Vyplývá to z propočtu ČTK na základě údajů Českého statistického úřadu. V samotném krajském městě Ústí nad Labem bude pořadí stejné. Zeman zvítězil v Ústeckém kraji i v prvním kole volby, získal 25,4 procenta hlasů. Schwarzenberg zde před 14 dny skončil až na čtvrtém místě, volilo ho 17,6 procent lidí. 

Druhé kolo přímých prezidentských voleb ovládne v Ústeckém kraji opět Miloš Zeman. Druhý Karel Schwarzenberg za ní zaostává o více než 20 procent. Vyplývá to z propočtu ČTK na základě údajů Českého statistického úřadu. V samotném krajském městě Ústí nad Labem bude pořadí stejné. 

Zeman zvítězil v Ústeckém kraji i v prvním kole volby, získal 25,4 procenta hlasů. Schwarzenberg zde před 14 dny skončil až na čtvrtém místě, volilo ho 17,6 procent lidí. 
    
O nové hlavě státu mohlo v kraji rozhodovat asi 662.000 voličů, volební účast dosáhla v prvním kole 52,7 procenta. Nyní se pohybuje na hranici 50 procent. 
 
zdroj: ČTK