Zemanovi příznivci věří ve vítězství svého kandidáta

Příznivci Miloše Zemana ve volebním štábu jsou přesvědčeni, že je o vítězi voleb již rozhodnuto. Zeman podle nich vede s dostatečným náskokem před svým rivalem Karlem Schwarzenbergem. Po sečtení zhruba čtyř pětin všech voličských hlasů někteří z jeho příznivců začali spontánně skandovat "Zeman na Hrad" a "Miloš na Hrad". Pod velkoplošným plátnem, na kterém sledují průběžné sčítání hlasů, si hlásí také výsledky v jednotlivých krajích. V sále pražského Top hotelu se slaví alkoholem, atmosféra se blíží euforii. 

Několik minut po 15:00 hodin bylo sečteno asi 80 procent všech hlasů. Zeman vede s velkým náskokem před druhým z finalistů první přímé volby hlavy státu. Sálem se ozýval pokřik "Pět let jsme čekali!" Skandovala ho zhruba třicítka podporovatelů čestného předsedy Strany práv občanů - zemanovců. 

Do volebního štábu dorazil i bývalý místopředseda Zemanovy vlády a někdejší ministr zahraničí Jan Kavan. Přišli i senátor a bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas či europoslanec za KSČM Vladimír Remek. V Top hotelu je například i bývalý ministr dopravy Jaromír Schling. 
 
zdroj: ČTK