Autem roku 2015 se stala nová Fabia před Volkswagenem Passat

Autem roku 2015 je nová Škoda Fabia, druhý skončil v hlasování poroty motoristických novinářů Volkswagen Passat a třetí Mercedes-Benz C. Informovali o tom organizátoři soutěže, kterou vyhlašuje Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. Loni získala titul Mazda 6 před Škodou Octavií.

Na čtvrtém místě letos v hlasování skončila Mazda 3, na pátém Ford Mondeo. V pražském TOP Hotelu Praha byli oceněni také vítězové dílčích kategorií - mezi terénními a velkoprostorové vozy dominovalo BMW X4, v kategorii nižší střední třída Mazda 3, městským vozem roku je Fabia, vítězství ve střední a vyšší střední třídě bere Ford Mondeo a v kategorii sportovních vozů vyhrálo BMW i8.

Od roku 2012 je v Česku opět pouze jedna soutěž o Auto roku. Skončilo tak čtyřleté období, kdy vedle sebe fungovala odborná anketa Klubu motoristických novinářů (KMN) a soutěž pořádaná Svazem dovozců aut a Sdružením automobilového průmyslu. Anketa se koná podle mezinárodních pravidel Car of The Year, kterými se dosud řídil KMN.