Jan Lstibůrek, Robin Král a Anna Polívková: Blázinec

Šílená orchestrální revue se zpěvy a tancem.Jste v pohodě? Žádná depka? Žádná schíza? A nevyhýbáte se takhle náhodou výškám nebo výtahům? Ať už odpovíte jakkoliv, věřte, že v tom nejste sami.

U příležitosti představení s názvem Blázinec se tu sejde spousta těch, kteří tak úplně v pohodě nejsou, spousta bláznivých postav v podání herců, zpěváků, tanečníků a muzikantů, jež se stali obětí nového autorského projektu Anny Polívkové (režie), Jana Lstibůrka (hudba) a Robina Krále (texty písní).  Nový hudebně-divadelní projekt Blázinec bude mít premiéru 18. dubna od 20:00 hodiv v teatro NoD.

Autoři slibují divákům balancování nejen na pomezí bláznovství a normálu, ale také uměleckých žánrů od děsivého muzikálu po maniooperu a disco. Můžete se těšit na nové české písničky s tématy nejrůznějších psychických poruch v podání Tomáše Kluse, Lucie Polišenské, Petry Páchové, Vandy Šípové, J.K. Mejstříka, J.X. Bara, Petra Pazoura, Tomáše Reindla a dalších, na bláznivé tanečníky a neméně bláznivý dvanáctihlavý orchestr.

Představení nechce zesměšňovat blázny, ani ty druhé, spíše se pokouší bláznovství detabuizovat a otevřeně ukazovat jeho barevnost, bohatost i temná zákoutí. Pozornost autorů se zaměřila na obsedantně kompulsivní poruchu, klaustrofobii, bulimii, maniodepresi ale i narcistní poruchu osobnosti, pedofilii nebo autismus. Kořínky šílenství ostatně raší všude kolem nás, respektive především uvnitř nás. Takový Obsedant například je na první pohled docela obyčejný člověk, jen neustále úzkostně kontroluje, jestli náhodou nezapomněl vypnout plyn, zamknout, zhasnout a tak dále a dále, až mu z toho jde hlava kolem a z kruhu strachů a obav najednou není úniku. Stupňující se vnitřní napětí postav podporuje hudba a specifický psychoaktivní prostor - dva hlavní spouštěče všemožných abnormalit. Vstup do Blázince je tedy pouze na vlastní nebezpečí. Pokud byste se chtěli dozvědět více o tvůrcích a vzniku celého projektu, pomůžou vám na stránkách www.doblazince.cz.

Tak (ne)blázněte a 18. dubna 2011 zajděte na premiéru Blázince do teatro NoD!
Další uvedení se uskuteční 14. června 2011.

Cena vstupenek: 150.00 Kč (student) / 250.00 Kč (plné)
Předprodej přes síť Ticketportal
Rezervace na rezervace@roxy.cz

http://nod.roxy.cz/