Právě se nacházíte:

NoD březen 2011

2.a 3. března od 20 hodinFarma v jeskyni: Čekárnateatro NoDPaměť versus současnost místa – železniční stanice Žilina – Záriečie, ze které byli během druhé světové války deportováni židé ze Slovenského státu.

V čekárně jako v meziprostoru se potkávají „náhodní“ cestující a nenáhodně se tam vracejí mrtví. V banálním vztahovém trojúhelníku se kumuluje privátní násilí, evokující nezhojené historické trauma, ze kterého pořád roste tichý nacionalizmus. Jsme na místě svědomí střední Evropy, kde se za tónů slovenského tanga setkáváme s přízraky těch, s nimiž jsme se nerozloučili.
Režie: Viliam Dočolomanský
Účinkují: Hana Varadzinová, Zuzana Pavúková, Róbert Nižník, Patricie Poráková, Roman Horak, Cécile da Costa, David Jánský, Lukáš Kuta, Tomáš Fingerland nebo Petr Janek

Inscenace získala cenu týdeníku Respekt za nejsilnější taneční dílo.

7. března od 20 hodin
Farma v jeskyni: AKCE 2
teatro NoD

Nový cyklus vycházející z workshopů v režii Farmy z jeskyni! V České republice se jedná o neobvyklou formu prezentace/performance, ve které Farma v jeskyni ukáže podstatu svych dílen – setkaní. AKCE přenese atmosféru dílny jako neopakovaného a neopakovatelného setkání lidí z různých zemí světa, které se jako takové stává jejím tématem. Téma AKCE není předem vymyšleno, vytváří je sami účastníci. Je proto pokaždé jiné.

10. března od 18 hodin
Tantehorse: DARK TRILOGY
teatro NoD

Virginie – In a Dark Place
Smrt Markýze de Sade – On the Dark Road
Dante – Light in a Darkness

Hlavní ideou tvorby „DARK TRILOGY“ bylo vytvořit náročný komponovaný celek, jenž by odhaloval bohatost žánru mimického divadla. Poetika celku přechází od surreálných přes dekadentní tendence až k prvkům rokoka a manýrismu. Od motivu nenaplněné lásky v prvním díle –  ve Virginii - k motivu lásky umírající, rodící se v oparu vzpomínky v díle druhém – ve Smrti Markýze de Sade –  se na scéně Danteho objevuje láska vášnivá, hříšná, ďábelská. A to vše v jediném večeru a se dvěma herci.
Obsazení:
Virginie – In a Dark Place
Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry, režijní spolupráce: Petr Boháč, hudba: Matouš Hekela, klavírní improvizace: Jan Kučera, light design: Lukáš Brinda

Smrt Markýze de Sade – On the Dark Road
Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry, režijní spolupráce: Petr Boháč, hudba: Matouš Mef Hekela, light design: Martin Špetlík

Dante – Light in a Darkness
Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry, režijní spolupráce: Petr Boháč, hudba: Matouš Mef Hekela, J. S. Bach, scéna a kostýmy: Petra Vlachynská, Lucia Škandíková, light design: Martin Špetlík, produkce: David Prokopič

11. a 12. března od 20 hodin
Spitfire Company: Nedotknutelní
teatro NoD

Cesta do hlubin podvědomí tří postav, Filipa, Miriam a Josefiny, kteří touží být spolu. A přesto v tom jediném červnovém nedělním odpoledne, v čase záplav se všichni tři ocitají za dveřmi samoty.
Hrají: Marketa Vacovská, Miřenka Čechová, Robert Janč. Režie: Petr Boháč

15. března od 20 hodin
Komorní orchestr Pavla Haase (dříve Roxy Ensemble)
noLab

Komorní orchestr Pavla Haase si mezi odborníky vybudoval za pět let své existence pozici nejrespektovanějšího komorního orchestru u nás. Získal oblibu hlavně u mladých posluchačů pro svůj nekonformní přístup podání klasické hudby. Na programu zazní části z děl P. Haase, L. Janáčka, B. Bartóka aj. nové dílko Petra Wajsara (autora hudby k muzikálu Pornohvězdy nebo hře "Ivánku, kamaráde") v podání klarinetisty Karla Dohnala a písně v podání známého českého herce Jana Budaře. Diriguje Tomáš Hanák.

16. března od 20 hodin
ARE WE BASTARDS?!
Event
Release party nového virtuálního visual-magazínu. WWW.BSTRDS.CZ

17. března od 20 hodin
LÁSKA PRÁCE,LÁSKA PRÁCE
Činoherní studio Ústí nad Labem
teatro NoD

Pět zápletek o problémech, které může přinášet práce a láska, je zpracováno velmi dynamicky a vtipně, s prvky sarkasmu a černého humoru. Režie: Natália Deáková. Hrají: Nataša Gáčová, Marta Vítů, Matúš Bukovčan, Jan Jankovský, Jiří Maryško a Kryštof Rímský.

20.března od 20 hodin
L. Trmíková, M.O. Štědroň:
Lamento / Z tance v prach a opět do tance
(Den a noc Matky Terezy)
teatro NoD

Hravá, hudebně průrazná a přitom zcela vážně náboženská inscenace, která přetavuje specifickou operní variaci na příběh Matky Terezy, kterou zpívá přední český kontratenorista Jan Mikušek. Dále hrají a zpívají hrají M. Mejzlík a L. Trmíková.

28. března od 20 hodin
Jan Kalivoda, Tomáš Procházka a Vojta Švejda:
Wariot Ideal-Heavy Metal Soap Opera
teatro NoD

Trojice francouzských metalových přátel se pokouší dobýt metalový Olymp. Brání jim však v tom spousta okolností. Sledujeme jejich bezstarostný život, který je ale neustále unáší vstříc propasti času. Inscenace je parodicky laděnou hudební komedií z prostředí heavy metalu. Představení kombinuje poetiku béčkové kinematografie, prvky nového cirkusu, televizního sitkomu, hudebního divadla a videoprojekci, která funguje nejen jako filmová kulisa k jevištním situacím, ale také jako prvek dokumentu. Námět, scénář, režie, učinkují: Jan Kalivoda, Tomáš Procházka a Vojta Švejda.

30. března od 20 hodin
Studio DAMÚZA: NoD Quijote
teatro NoD

Autorské představení trojice Prachař – Nebeský – Fajt. Experimentální projekt na pomezí pohybového divadla, činohry, výtvarné a hudební performance. NoD Quijote hýří originálními nápady, improvizacemi, rozličnými extempore. Dále hrají Lucie Trmíková a Joe Karafiát.

31. března od 20 hodin
Kristýna Liška Boková: NEZAVÍRAT
teatro NoD

Autorské představení talentované tanečnice a herečky Kristýny Lišky Bokové ve zcela jedinečné a netradiční formě. Dílo NEZAVÍRAT, které vznikalo déle než dva roky, je unikátní a pro diváky zajímavé taneční divadlo ukotvené na provazech, balancující na hranici tance a akrobacie. Téma, jež je light motivem tohoto doposud nevídaného špektáklu, je lidské pouto.

http://nod.roxy.cz