Prodej diamantů a klenotnických výrobků

Tradice klenotnictví Köttner se datuje od roku 1919, kdy si dědeček současného majitele otevřel v prvním patře Živnostenské banky kancelář a začal se věnovat obchodu s diamanty. Tato kancelář byla napojena na všechny velké světové burzy, zejména antverpskou, se kterou klenotnictví Köttner obchoduje dodnes.

Již tradičně vysoká kvalita, pro kterou se před lety rozhodl pan Köttner, je pro jeho pokračovatele samozřejmá. Zaručuje ji mimo jiné fakt, že i dnes jsou diamanty nakupovány od starobylé a věhlasné antverpské
rodiny nesoucí stejné jméno jako ta, s níž obchodoval zakladatel klenotnictví v roce 1919.

Z politických důvodů byla činnost klenotnictví v bývalém Československu přerušena a obchod byl přesunut do Německa, kde v něm otec současného majite pokračuje dodnes.

V Praze byl obchod s diamanty spolu s klenotnickou dílnou znovu otevřen v roce 1990 současným majitelem panem Tomem Köttnerem. Tradice se vrátila do stejné lokality a od 30. března 2009 najedete klenotnictví Köttner na adrese Havířská 5, Praha 1.

Kvalita, tradice a individuální přístup spolu s ruční výrobou, která je charakteristická pouze pro ta nejexkluzivnější klenotnictví, přetrvala dodnes.

http://www.kottner.cz